Szanowni Państwo,
w imieniu unijnego Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020, pragniemy zaprosić młodzież szkolną do udziału w Konkursie „Osobistości pogranicza".

Zaproszenie jest adresowane do młodzieży mieszkającej na obszarze Programu - w Polsce są to województwa: podlaskie, lubelskie i podkarpackie oraz wschodnia część województwa mazowieckiego (podregion ostrołęcko-siedlecki). Zadaniem uczestników jest napisanie samodzielnego tekstu o wyjątkowej postaci z obszaru objętego Programem, która połączyła nasze narody, wniosła wkład w historię i kulturę bądź miała znaczący wpływ na obszar Programu poprzez swoje życie lub działalność. Obszar objęty Programem PBU - pogranicze Polski, Białorusi i Ukrainy, ma długą i wyjątkową wspólną historię naznaczoną wieloma zwrotami akcji. Pochodzi stąd wiele wybitnych osobistości, które wywarły silny wpływ na sprawy regionalne, narodowe i przeszły do historii. Niektóre z nich, jak Tadeusz Rejtan, Napoleon Orda, Ignacy Łukasiewicz, stały się również inspiracją dla projektów finansowanych w ramach Programu.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 13 grudnia 2020 r. Najciekawsze prace będą miały szanse na wygraną w Konkursie i otrzymania atrakcyjnych, niepowtarzalnych nagród Programu. Szczegóły dotyczące konkursu, regulamin, pełną listę „Osobistości pogranicza" i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie naszego Programu: http://pbu2020.eu/pl/competitions/26 .