W dniu 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Dzień upamiętnia wydarzenia z 1918 roku, kiedy Polska odzyskała niepodległość po 123 latach zaborów.

W tym dniu upamiętniamy wydarzenia sprzed 102 lat, kiedy upadek państw zaborczych w czasie I wojny światowej utorował drogę do suwerenności Polski.
Z powodu sytuacji epidemicznej i obowiązujących zasad bezpieczeństwa, w tym roku obchody Narodowego Święta Niepodległości odbędą się w ograniczonej formule, zgodnie z obowiązującymi zaleceniami. Nie będzie corocznego przemarszu ulicami miasta, nie odbędą się także wydarzenia kulturalne organizowane przy okazji obchodów tego święta państwowego.
W dniu 11 listopada 2020 r. o godzinie 10.00 odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny. Msza będzie transmitowana online z Kościoła Parafialnego pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Modliborzycach na kanale https://parafia.modliborzyce24.pl
Wybierając się do kościoła, pamiętajmy, że także w tym dniu ilość osób uczestnicząca we Mszy Św. musi być zgodna z wytycznymi władz państwowych. Zachowajmy dystans, zasłońmy nos i usta.
Po Mszy Świętej przedstawiciele samorządu w imieniu całej społeczności Gminy Modliborzyce złożą symboliczną wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Józefa Piłsudskiego na modliborzyckim rynku.
Zachęcamy do włączenia się w obchody Narodowego Święta Niepodległości poprzez wywieszenie biało-czerwonych flag.