Już w sobotę, 19 grudnia 2020 r., o godzinie 17.00 na modliborzyckim rynku wystartuje „Interaktywna Szopka Bożenarodzeniowa”.

To już czwarty rok kiedy na rynku Modliborzyc stanęła „Interaktywna Szopka Bożonarodzeniowa”. Pomysłodawcą tego projektu jest Tomasz Siroń, inżynier z naszej gminy, zafascynowany technologią sterowania na odległość. Władze gminy podchwyciły pomysł pana Tomka i po raz kolejny wszyscy internauci mogą tworzyć szopkę swoich marzeń.
Wzorem lat ubiegłych ze strony internetowej www.modliborzyce24.plmożna będzie sterować kolorem i jasnością dekoracji szopki bez możliwości ich wyłączenia oraz posłuchać kolęd i pastorałek.
W wigilię Bożego Narodzenia tradycyjnie uruchomimy „Światełko dla nieobecnych”. Jest to silny strumień światła skierowany ku niebu, który symbolicznie łączy nas z tymi, którzy nie usiądą z nami przy wigilijnym stole, z różnych powodów.
Ważnym elementem jest także możliwość wyboru kolęd, które są emitowane z szopki. To internauta wybiera, czego chce w danym momencie posłuchać. W ubiegłych latach emitowaliśmy stare, ludowe kolędy i pastorałki śpiewane przez miejscowych artystów ludowych oraz pastorałki i kolędy śpiewane przez Scholę Parafialną z Modliborzyc.
W tym roku również stawiamy na naszych lokalnych artystów. Oprócz kolęd z corocznej stałej listy oraz tych w wykonaniu Scholii, które bardzo przypadły Państwu do gustu, zaprezentujemy Wam kolędy w wykonaniu młodych, zdolnych wychowanków p. Jadwigi Wieżyńskiej, instruktorki śpiewu w Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach.
Ponadto będą mogli Państwo wysłuchać piosenki „Święta to radości czas” w wykonaniu Ali i Oli Tracz ze Stojeszyna Pierwszego.
Siostry Tracz są laureatkami wielu konkursów ogólnopolskich i zagranicznych, na swoim koncie mają także występ w The Voice Kids. W listopadzie 202 0 r. Ala Tracz reprezentowała nasz kraj na konkursie piosenki Eurowizja Junior 2020. Ala i Ola uczą się śpiewu u instruktorki Agnieszki Wiechnik.
Mamy nadzieję, że również i w tym roku każdy znajdzie coś dla siebie, a wszystkie prezentowane utwory często będą przez Państwa wybierane i zagoszczą w Waszych sercach i w naszej szopce.
Do sterowania szopką zapraszamy na stronę www.modliborzyce24.pl

Zdjęcia - Hubert Ryfiński

7
11
12