W Niedzielę Palmową, 28 marca 2021 r., przed kościołem w Modliborzycach odbędzie się kiermasz wielkanocny na rzecz chorej na rdzeniowy zanik mięśni Ani Orłowskiej. Kiermasz przygotowany został przez uczniów Zespołu Szkół w Modliborzycach, przy współpracy z Dziennym Domem ’’Senior +‘’ w Modliborzycach i Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży.

           Kiermasz rozpocznie się rano, po godz. 8.00 i potrwa do godz. 18.00. Podczas kiermaszu będzie można za dowolną sumę zakupić ozdoby wielkanocne, pisanki, stroiki i wyroby cukiernicze, stworzone przez uczniów i ich rodziny ze szkół z trenu gminy, seniorów z dziennego domu, członków KSM w Modliborzycach i wielu innych ludzi o wielkim sercu.
          Środki finansowe zebrane podczas kiermaszu zostaną przeznaczone na pomoc w leczeniu chorej na SMA1 – czyli rdzeniowy zanik mięśni – 8 – miesięcznej Ani Orłowskiej.
          Również w Niedzielę Palmową podobny kiermasz odbędzie przed kościołem w Brzezinach Stojeszyńskich. Przygotowany został przez uczniów i opiekunów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Stojeszynie Pierwszym
          Tego samego dnia po mszach świętych przed kościołem w Wierzchowiskach Pierwszych odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Ani. Z kolei uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Wierzchowiskach Drugich przekażą na kiermasz w Modliborzycach wykonane przez siebie wielkanocne ozdoby. 
          U Ani, w 3 miesiącu życia, zdiagnozowano straszną chorobę – rdzeniowy zanik mięśni (SMA 1), ciężka i rzadka choroba, która jest wynikiem wady genetycznej. Dziewczynka musi być poddana terapii genowej, której koszt wynosi 9,5 mln zł. Jest to najdroższy lek świata. Niestety, w Polsce nie jest refundowany. Ania ma postępujące problemy z oddychaniem, połykaniem, mówieniem i poruszaniem się. Lekarze mówią, że nie ma czasu, musi dostać lek jak najszybciej.
          W całym kraju trwa charytatywna akcja pomocy na rzecz Ani. Pomimo tego, wciąż brakuje 6 milionów złotych. Rodzice i cała rodzina na wszelkie sposoby starają się uzbierać te środki.
Liczy się każda złotówka. Możesz wesprzeć Anię dokonując wpłaty na konto:  89 2490 0005 0000 4530 6240 7892 tytułem 24394 Ania Orłowska oraz na  www.siepomaga.pl/ania