Z prawdziwą przyjemnością pragniemy poinformować, iż nauczyciel naszej szkoły – Pani Bożena Pikula została odznaczona za całokształt swojej pracy pedagogicznej - Medalem Komisji Edukacji Narodowej przyznanym przez Ministra Edukacji Narodowej.

       Pani Bożena to osoba niezwykle zaangażowana, poświęcająca się swej pracy, kreatywna, której celem życiowym jest praca z dziećmi i dla dzieci. Pani Bożena nie boi się nowych wyzwań, potrafi przekonać do swoich nowatorskich pomysłów innych – dzieci, nauczycieli i rodziców. Pod jej opieką uczniowie mogą uczestniczyć w wielu interesujących przedsięwzięciach, uroczystościach czy wycieczkach, wręcz rozwinąć skrzydła. Ucząc się przez działanie, odkrywanie, doświadczenie, poznawanie nowych miejsc i ludzi, nie tylko lepiej przyswajają wiedzę, ale także świetnie się bawią.
         Pani Bożena to również stanowczy i wymagający nauczyciel, potrafiący wszystkich przekonać do swoich racji; znana i ceniona działaczka Związku Nauczycielstwa Polskiego; pasjonatka wypraw pieszych i rajdów rowerowych, troskliwa i odpowiedzialna opiekunka dzieci i młodzieży podczas wszelkich wyjazdów edukacyjnych i rekreacyjnych, miłośniczka literatury i języka ojczystego …
         Wiele jeszcze można byłoby napisać, jednakże Ci, którzy znają Panią Bożenkę, wiedzą, iż w pełni zasługuje ona właśnie na to odznaczenie.


Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół w Modliborzycach
Zdjęcia: www.kuratorium.lublin.pl

210621
Medal