Biała, Zofianka, Godziszów Pierwszy, Zdziłowice Pierwsze, Batorz, Aleksandrówka, Modliborzyce, Dzwola, Krzemień Chrzanów, Potok Wielki, Potok Stany i Chrzanów - dwanaście jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu janowskiego zadeklarowało udział w akcji promowania szczepień przeciwko Covid-19 w ramach programu „#SzczepimySię z OSP”.

Każda z nich - jeżeli zachęci do szczepień minimum 50 osób, otrzyma tzw. „premię na start” w wysokości 3 tys. zł. Oczywiście, wiąże się to ze zorganizowaniem tymczasowego punktu szczepień, transportem personelu medycznego do miejsca zamieszkania szczepiących się lub odwrotnie - ich dowóz do punktu szczepień (opcja do wyboru). Po zaszczepieniu się 50-u osób pierwszą dawką, w terminie 14 dni nastąpi podpisanie umowy z Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej, a więc i wypłata środków finansowych…, ale na tym nie koniec. Za każdą kolejną osobę, jednostka otrzyma „premię za szczepienia” (20 zł od osoby poniżej 60. roku życia, 40 zł - powyżej 60.).
Program dopełnia ogólnopolski konkurs na 300 najlepszych jednostek OSP według ilości zrealizowanych szczepień, rzecz jasna z „atrakcyjnymi nagrodami finansowymi”
Szczegóły - https://www.gov.pl/web/szczepimysie/osp
Dodajmy, że w skali kraju zaszczepionych pełną dawką jest 46,3 procent Polaków, w skali województwa lubelskiego - 39 procent, a w skali powiatu janowskiego - 32 procent.

Alina Boś