Podczas uroczystej gali Ambasadora Województwa Lubelskiego, 28 sierpnia 2021r., w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie wręczono certyfikaty firmom, które poprzez swoją działalność i rozwój wspierają gospodarkę województwa lubelskiego oraz wytwarzają towary o najwyższej jakości.

       Miło nam poinformować, że w gronie tegorocznych laureatów zaszczytnego certyfikatu „Marka Lubelskie” znalazła się Winnica „Dwa Wzgórza”, która mieści się w Modliborzycach przy ulicy Błotnej 8. To pierwsze takie wyróżnienie dla firmy z terenu naszej gminy.
       Projekt Marka Lubelskie ma na celu promowanie usług i produktów wytwarzanych na terenie Lubelszczyzny. Spójny system promocji renomowanych produktów i usług ma na celu wparcie procesów innowacyjnych w przedsiębiorstwach Lubelszczyzny. Zastrzeżony znak towarowy Marki Regionalnej Lubelskie jest symbolem jakości, innowacyjności oraz troski o środowisko. W trakcie 15 lat trwania tego programu wyróżniono w ten sposób blisko 80 przedsiębiorstw.
         Serdecznie gratulujemy właścicielom Winnicy „Dwa Wzgórza” za zdobycie certyfikatu „Marka Lubelskie”. Życzymy Państwu dalszych sukcesów oraz nieustającego rozwoju.

Zdjęcia: Łukasz Kaczanowski, https://kurierlubelski.pl/za-jakosc-innowacyjnosc-i-promocje-ambasadorzy-wojewodztwa-lubelskiego-wybrani-znamy-wyniki/ar/c3-15776554


        Winnica „Dwa Wzgórza” leży na pograniczu Roztocza, Wyżyny Lubelskiej oraz Kotliny Sandomierskiej. Ciężkie gliniaste gleby oraz lekkie piaszczyste dają wiele możliwości przy tworzeniu unikalnych w smaku win. Pierwsze winogrona zostały posadzone w 2015 roku na powierzchni 60 arów, do dziś w skład winnicy wchodzą działki o łącznej wielkości niemal 2 hektarów na których posadzone jest około 7500 winorośli. Odmianami uprawianymi na wino białe oraz „Pierwszy Mróz” są: Seyval Blanc, Bianca, Hibernal, Vidal Blanc oraz Jutrzenka natomiast na wino szare: Leon Millot, Rondo i Marechal Foch. Winogrona od samego początku uprawiane są ekologicznie ponieważ tylko w taki sposób mogą dać one najwyższej jakości sok z którego później powstaje wino o wyjątkowym smaku i aromacie. W naszej ofercie znajdują się różnego rodzaju wina białe oraz niespotykane na Polskim rynku wino szare oraz „Pierwszy mróz”. Wino szare dzięki produkcji metodą szampańską jest lekkie, delikatne i orzeźwiające, idealnie nadaje się na gorące letnie dni, natomiast „Pierwszy Mróz” powstaje z owoców zbieranych późną jesienią kiedy przychodzą pierwsze przymrozki, zapewnia to zarówno większą moc jak i słodycz, które komponują się dając doznania niespotykane w standardowych winach. Trunek ten musi dojrzewać co najmniej dwa lata dlatego obecnie nie jest jeszcze dostępny jednak w niedalekiej przyszłości zostanie udostępniony dla wszystkich miłośników wina. (źródło: www.dwawzgorza.pl )

Winnica "Dwa Wzgórza"
Ul. Błotna 8
23-310 Modliborzyce
Tel: 784947179, 784947114
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

foto-ukasz-Kaczanowski
612a9aac988deolarge
612a9af6d5cfeolarge
612a9aff97d0folarge
zdjcie-marka
513132462608852219141413987389238771187712n