"Świadomi praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny....." - te słowa ponad 50 lat temu wypowiedziało 30 par z miasta i gminy Modliborzyce.
          W środę 8 grudnia jubilaci, którzy zawarli związek małżeński w latach 1969 i 1970 spotkali się na wspólnej uroczystości. Obchody rozpoczęły się w kościele w Modliborzycach od mszy świętej, której przewodniczył proboszcz miejscowej parafii ksiądz Marcin Chłopek. Podczas mszy Jubilaci odnowili przyrzeczenia małżeńskie, które składali w dniu ślubu. Po eucharystii "złoci jubilaci" w towarzystwie przedstawicieli władz samorządowych świętowali w Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach.

          Bohaterowie spotkania odebrali medale za długoletnie pożycie, przyznane przez prezydenta RP, a także listy gratulacyjne przesłane przez Wojewodę Lubelskiego oraz upominki i kwiaty wręczane przez burmistrza Modliborzyc Witolda Kowalika, przewodniczącego rady miejskiej Adama Kapustę i sekretarz gminy Marzenę Dolecką-Jocek. Wszyscy życzyli jubilatom dużo zdrowia i kolejnych przeżytych razem małżeńskich rocznic.

          Gratulacje i życzenia odbierali: Bronisława i Józef Błońscy z Wierzchowisk Pierwszych, Zenobia i Wacław Firosz z Modliborzyc, Janina i Zygmunt Janik z Wierzchowisk Pierwszych, Marianna i Roman Kolasa z Wolicy Drugiej, Teresa i Stanisław Kolasa z Wierzchowisk Pierwszych, Maria i Franciszek Mucha z Modliborzyc, Jadwiga i Czesław Pastucha z Wierzchowisk Pierwszych, Ryszarda i Jan Recław z Majdanu, Henryka i Adam Roman z Dąbia, Elżbieta i Henryk Stolarz z Modliborzyc, Alina i Edward Sudół z Dąbia, Krystyna i Lucjan Szpyra z Wierzchowisk Pierwszych, Janina i Tadeusz Tomiło z Modliborzyc, Helena i Henryk Urban z Felinowa, Zofia i Ryszard Wojtan z Wierzchowisk Drugich oraz Stefania i Jan Wróbel z Wierzchowisk Pierwszych.
W latach 1969 i 1970 przysięgę małżeńską składali również: Kazimiera i Jan Baranowie z Wierzchowisk Pierwszych, Elżbieta i Eugeniusz Doleccy z Wierzchowisk Pierwszych, Henryka i Czesław Dziuba ze Stojeszyna Pierwszego, Stanisława i Gustaw Klimek z Michałówki, Anna i Józef Krawieccy z Wierzchowisk Pierwszych, Danuta i Tadeusz Łata ze Słupia, Zofia i Tadeusz Małek z Bilska, Maria i Zenon Nita ze Stojeszyna Drugiego, Barbara i Mieczysław Pietras z Dąbia, Alicja i Józef Ptaszek z Felinowa, Zofia i Zbigniew Salata z Lutego, Helena i Stanisław Sudoł ze Słupia, Helena i Czesław Tylus z Wierzchowisk Pierwszych, Zofia i Kazimierz Zarzyccy z Wolicy Pierwszej.

          Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć tradycyjnego "Sto lat", symbolicznej lampki szampana, słodkiego tortu i poczęstunku, a uroczystość uświetnił występ zespołu z Modliborzyc oraz zespołu „Facelia” z Wierzchowisk. Na zakończenie podziękowania za zorganizowanie uroczystości na ręce pana Burmistrza złożył jeden z obecnych Jubilatów Pan Lucjan Szpyra a wyrazem podziękowań było odśpiewanie przez Jubilatów utworu „My dziś z piosenką pożegnamy Was…”

GALERIA ZDJĘĆ