Klubowiczka Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci działającego w Filii Bibliotecznej w Stojeszynie Pierwszym nagrodzona!

Z przyjemnością informujemy, że Emilia Dziewa – Klubowiczka Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci, działającego w Filii Bibliotecznej w Stojeszynie Pierwszym – zdobyła nagrodę za najlepszą recenzję książki. Konkurs organizowany jest całorocznie przez Instytut Książki dla klubowiczów zrzeszonych w Dyskusyjnych Klubach Książki.
W grudniu , jury konkursu spośród wszystkich ocenianych prac najbardziej doceniło recenzję książki „Dzieci w sieci” Zofii Staniszewskiej, której autorką jest nasza Czytelniczka.
Serdecznie gratulujemy Emilce i życzymy dalszych spektakularnych sukcesów!

Alfreda Gierłach

Nagrodzona recenzja

Dzieci w sieci
Długie jesienne wieczory bardzo nastrajają do czytania. Chcąc skorzystać z tej jesiennej aury, sięgnęłam po książkę pod tytułem „Dzieci w sieci”. Książka, którą wypożyczyłam w Filii Bibliotecznej w Stojeszynie Pierwszym, została napisana przez Zofię Staniszewską. Dzięki tej lekturze zdobyłam niezmiernie dużo ciekawych informacji o świecie Internetu. Niby wiele o globalnej sieci już wiadomo, ale zawsze warto wiedzieć więcej. Ilustracje są bardzo przyjemne dla oka – proste, a zarazem piękne. Fabuła opowiada o dzieciach, które mierzą się z problemami w Internecie. Spotykają ich różne trudności, takie jak hakerstwo, pisanie maili czy nawiązywanie cyfrowych relacji międzyludzkich. Polecam Wam tę książkę dlatego, że w dzisiejszych czasach jesteśmy pozamykani w domach a sięgając po laptop, telefon czy tablet i korzystając z Internetu musimy być ostrożni. Książka będzie odpowiednia dla każdej grupy wiekowej, więc możecie nią zaciekawić rodzeństwo, a nawet swoich własnych rodziców! Mam nadzieję, że Czytelnikom spodoba się moja recenzja i dzięki niej sięgniecie po książkę ”Dzieci w sieci”.

Emilia Dziewa, lat11
Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci
działający w Filii Bibliotecznej w Stojeszynie Pierwszym