Biblioteka u Kazimierza w Modliborzycach zaprasza na spotkanie autorskie z Joanną Jax, autorką poczytnych książek obyczajowych, które odbędzie się 5 maja 2022 r. o godz. 15.00 (czwartek) w sali konferencyjnej biblioteki (ul. Piłsudskiego 63b) w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny.

       Podczas spotkania będzie można nabyć książki Joanny Jax i uzyskać autograf pisarki.
     Joanna Jax, a właściwie Joanna Jakubczak, jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Mieszka w Olsztynie, który jest jej rodzinnym miastem. Przez wiele lat pracowała w międzynarodowych korporacjach finansowych. W wolnych chwilach maluje na szkle techniką warstwową, pasjonuje się grafiką, czyta literaturę biograficzną. Działa także jako copywriterka, felietonistka oraz wolontariuszka w „Fundacji dla Rodaka”, wspierającej Polaków w Kazachstanie.
        Debiutowała w 2014 roku powieścią „Dziedzictwo von Becków”, świetnie przyjętą przez czytelników i recenzentów. Kolejne powieści: Długa droga do domu (2015) i Piętno von Becków (2016) ugruntowały status Joanny Jax jako pisarki. Miłośnicy jej twórczości entuzjastycznie przyjęli sześciotomowy cykl powieściowy – Zemsta i przebaczenie (2018), a także książkę Syn zakonnicy (2018). W roku 2018 i 2019 ukazał się cykl „Zanim nadejdzie jutro”, „Milczenie aniołów” oraz „Białe róże z Petersburga”, "Prawda zapisana w popiołach" (2019, 2020) i "Córka fałszerza" (2020). W roku 2022 r. na rynku wydawniczym ukazały się trzy powieści pisarki :„Saga wołyńska. Głód”, „Wojenna milość” oraz „Zimowy sen”.
      Głosami czytelników wybrana jako finalistka Festiwalu Pióro i Pazur na najbardziej wzruszającą powieść roku 2014. Laureatka Wawrzynu – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2016 (nagroda czytelników), dwukrotnie nominowana do Książki Roku 2017 i 2018 portalu Lubimy Czytać w kategorii „książka historyczna”.
       Każda kolejna książka umacnia jej pozycję poczytnej autorki książek obyczajowych z wątkiem historycznym. Historie opowiadane przez Joannę Jax pełne są zawiłych uwarunkowań społeczno-politycznych, w którym przyszło żyć literackim bohaterom, podsycanych przez emocje, namiętności i trudne wybory.
        Spotkanie organizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, dofinansowane ze środków Instytutu Książki.