79. edycja wyścigu kolarskiego Tour de Pologne rozpoczyna się 30 lipca w Kielcach, a zakończy się 5 sierpnia w Krakowie.

      Trasa tegorocznego wyścigu podzielona jest na siedem etapów, które przebiegają przez kilka województw.
      Najlepsi kolarze świata pojawią się w naszej gminie 1 sierpnia 2022r. Tego dnia rozgrywany będzie prowadzący z Kraśnika do Przemyśla, 3 etap rywalizacji, podczas którego kolarze będą mieli do pokonania 237 km.
      Przejazd peletonu przez Gminę Modliborzyce planowany jest między godziną 11.10 a 11.40, trasą byłej drogi krajowej nr 19.
      Podczas rozgrywania wyścigu ruch na trasie będzie ograniczony, a wyjazd z dróg podporządkowanych zostanie zamknięty na czas przejazdu peletonu.
      Mieszkańców prosimy o wyrozumiałość i zachowanie szczególnej ostrożności podczas przejazdu kolarzy.  Liczymy równocześnie na gorący doping kibiców na trasie wyścigu.


     Tour de Pologne to jedno z największych wydarzeń sportowych w Polsce. Wyścig należy do UCI World Tour, czyli cyklu najbardziej prestiżowych zawodów w kolarstwie szosowym i przyjeżdżają tu najlepsi kolarze świata. Tour de Pologne to jednak nie tylko prestiżowy wyścig zawodowców, to także wielkie sportowe widowisko, wielkie emocje, doskonała okazja do promocji kolarstwa oraz miejscowości, które znajdą się na jego trasie.

Szczegóły wyścigu dostępne na stronie: https://www.tourdepologne.pl/

Mapa-79-Tour-de-Pologne-2022
III-etap-Tour-de-Polognetrasa-1
III-etap-Tour-de-Pologneprofil-1