Burmistrz Modliborzyc oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Modliborzycach zapraszają na uroczyste obchody 104. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Święto Niepodległości obchodzone jest corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów.
       Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczniemy w czwartek, 10 listopada 2022 r., o godzinie 12: 00 w Zespole Szkół w Modliborzycach. Tam nastąpi uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt zakupiony w ramach projektu "Pod biało-czerwoną" oraz odśpiewanie hymnu państwowego. Tego dnia zapraszamy również Państwa na akademię z okazji 104. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę przygotowaną przez uczniów Zespołu Szkół w Modliborzycach.
      11 listopada 2022 r. odbędą się główne uroczystości związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. O godzinie 11.00 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny w Kościele Pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Modliborzycach. 
        Po Mszy św., o godz. 12: 00, przy pomniku Józefa Piłsudskiego na rynku w Modliborzycach, nastąpi uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt i odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Po części oficjalnej nastąpi złożenie wieńców przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego przez przybyłe delegacje oraz przemówienia okolicznościowe. Oprawę muzyczną uroczystości zapewni Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury.

      Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości!
      Zawracamy się również do Państwa z apelem o godne uczczenie Narodowego Święta Niepodległości i wywieszenie w dniu 11 listopada flagi narodowej!