PODSUMOWANIE VI CHARYTATYWNEGO MIKOŁAJKOWEGO BIEGU I NORDIC WALKING POMAGANIE PRZEZ BIEGANIE!!! W MODLIBORZYCACH MIKOŁAJE POBIEGLI DLA ZOSI !!!

VI Charytatywny Bieg Mikołajkowy i NW odbył się w niedzielne popołudnie 4 grudnia 2022,start i meta tradycyjnie na Rynku w Modliborzycach. Na starcie zjawiło się około 350 uczestników, którzy zdecydowali się przybyć do Modliborzyc, aby wziąć udział w imprezie biegowej, której głównym celem było oprócz rywalizacji sportowej była zbiórka pieniędzy z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację Zosi, dziewczynki z terenu Gminy Modliborzyce. Oczywiście jak przystało na bieg mikołajkowy wszyscy obowiązkowo pobiegli w mikołajowych czapkach. Było miło, przyjemnie nawet w czasami w miarę ciepło w porównaniu do poprzednich lat, ale też i szybko.

Bieg mikołajkowy
          Na 5 km trasie biegu open zwyciężył Michał Biały zawodnik SKB Kraśnik uzyskując bardzo dobry czas minimalnie ponad 16 minut, drugie miejsce Grzegorz Pietras oraz trzecie Piotr Biżek w Wierzchowisk. Wśród rywalizacji kobiet w biegu open triumfowała Małgorzata Siembida zawodniczka SKB Stalowa Wola, druga na mecie Anna Sojka, trzecie miejsce na podium uzupełniła Drzazga Dorota. Zawodnicy przyjechali z różnych klubów i pobliskich miejscowości, ale najliczniejszą 35 osobowa grupa stanowili zawodnicy JUDO Team Modliborzyce na czele z trenerem Sebastianem Rogożą, którzy po raz kolejny wspierali nasz bieg, wykonując niezbędny trening biegowo – marszowy w przygotowaniach do sezonu startowego.
Rywalizację NordickWalkingopen wśród Pań wygrała Dorota Rejman z Tarnobrzega , drugie miejsce przypadło w udziale Barbara Woć, a trzecie dla Teresy Wiśniewskiej. Bezkonkurencyjnym w rywalizacji NW open w kategorii mężczyzn był Jacek Wiśniewski z Sandomierza, drugie miejsce zajął Mariusz Adamczyk, trzecie miejsce dla zawodnika z Lublina Krzysztofa Woć.
W kategorii bieg Mieszkaniec Gminy Modliborzyce wśród pań pierwsze miejsce przypadło Justynie Osiewicz, drugie miejsce Lilianie Sulik, a trzecie Monice Serwatce. W klasyfikacji biegowej panów pierwsze miejsce dla Piotra Biżka, drugie Karol Gąbka, natomiast trzecie Konrad Skrzypek.
          W kategorii NordicWalking Mieszkaniec Gminy Modliborzyce wśród pań pierwsze miejsce zajęła Edyta Hajzer-Tes, drugie Agnieszka Pelc, trzecie miejsce Jadwiga Siedlecka.
Wielu „zawodników” potraktowało udział w biegu jako dobrą zabawę i sposób na aktywne spędzenie niedzieli oby nie jedynej w roku na sportowo. Liczna rzesza kibiców gorąco zagrzewała wszystkich uczestników do pokonania kolejnego okrążenia biegu, miejmy nadzieję, że w przyszłym roku nie będą już kibicami, a staną na starcie i będą zmagać się z pięciokilometrową trasą. Ruch, bieg, sport, pomaganie, każdy znalazł coś dla siebie. Po biegu rozmowy, wywiady, uśmiechy, uściski, miła rodzinna atmosfera, gorąca grochówka i herbatka to dla każdego uczestnika niezła gratka. Wielu zawodników, na wysokim poziomie ocenia biegową imprezę i inicjatywę podejmowaną przez organizatorów w Modliborzycach, co na pewno jest dumą dla licznie przybyłych mieszkańców oraz włodarzy Naszej Gminy. Warto podkreślić, że wśród uczestników znaleźli się Radni Miejscy oraz Pan Burmistrz Witold Kowalik. W imieniu Zosi i jej rodziców oraz organizatorów biegu serdecznie dziękujemy za udział i przekazane datki na cel charytatywny. Razem wybiegaliśmy, wychodzili, wymaszerowali i zebrali kwotę około19000 zł !!!! Należy podkreślić, że na tę kwotę składa się w pełni opłata startowa minimalnie 30 zł lub większa do uznania uiszczona przez uczestników oraz kwesta przeprowadzona przez wolontariuszy ze szkoły w Modliborzycach, wśród kibiców i osób obserwujących bieg i rywalizację NW.
          Organizacja biegu to nie łatwe zadanie, które potrzebuje dobrej organizacji, koordynacji i pewnych środków finansowych. Serdeczne podziękowania składamy: Urzędowi Miejskiemu na czele z Burmistrzem Witoldem Kowalikiem, członkom Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego w Modliborzycach, strażakom Ochotnikom z jednostek OSP w Modliborzycach Wierzchowiskach Pierwszych, Stojeszynie , Wolicy II za pomoc w organizacji, zabezpieczenie trasy oraz zaplecze medyczne imprezy, GOK z Modliborzyc, Wieściom Gminnym oraz sponsorom - Dankop Daniel Miś, Koło Gospodyń Wiejskich „Wysokie Obcasy” z Modliborzyce; Koło Gospodyń Wiejskich „Dąbianki znad Źródeł”; Koło Gospodyń Wiejskich w Stojeszynie Pierwszym; Koło Gospodyń Wiejskich „U Źródeł Sanny” z Wierzchowisk Drugich; X Light Przemysław Kołtyś; GLOV; Usługi Projektowe Michał Wołoszynek; Siłownia RAPTOR GYM; Dwór Sanna z Wierzchowisk; The Harmony; Paula Salon Fryzjerski; Sklep Spożywczy Taradyś Józef; Piekarnia Tomala A.M.; Sklep Spożywczy Helena Szpyra; Restauracja Hetmańska; K2 Shooting.

Prezes GUKS Modliborzyce