Burmistrz Modliborzyc i Biblioteka u Kazimierza serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z historykiem, regionalistą panem Markiem Mazurem.

       Spotkanie odbędzie się 18 kwietnia 2023 r. o godzinie 15:00 w sali konferencyjnej Biblioteki u Kazimierza w Modliborzycach.
       Pan Marek Mazur jest autorem książki „Powstanie Styczniowe na terenie ziemi modliborzyckiej” oraz autorem licznych artykułów publikowanych w prasie lokalnej i portalach społecznościowych.
      Spotkanie oscylować będzie wokół Powstania Styczniowego i wydanej w 2018 r. przez Stowarzyszenie Sanna książki autorstwa pana Marka „Powstanie Styczniowe na terenie ziemi modliborzyckiej”. Publikacja ta jest pierwszą, która by tak dokładnie opisywała historię Powstania Styczniowego oraz bohaterów tamtych lat na terenie naszej gminy.

      Podczas spotkanie nastąpi również rozstrzygnięcie konkurs plastycznego "Ślady pamięci… Miejsca pamięci Powstania Styczniowego w Gminie Modliborzyce" oraz wręczenie nagród laureatom.
Obejrzeć będzie można wystawę pokonkursową oraz ekspozycję „Gloria Victis – Chwała Zwyciężonym. Powstanie Styczniowe na trenie Gminy Modliborzyce”.


Serdecznie zapraszamy!


Spotkanie zorganizowane w ramach obchodów 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.