Klubowiczka Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci z Filii Bibliotecznej w Stojeszynie Pierwszym nagrodzona przez Instytut Książki!

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci działający w Filii Bibliotecznej w Stojeszynie Pierwszym z wielką radością przyjął wiadomość z Instytutu Książki z Krakowa, że czytelniczka naszego Klubu Faustyna Kołpa otrzymała nagrodę w Konkursie na najlepszą recenzję książki za miesiąc marzec 2023r. Recenzja dotyczyła książki „Kosmos” Tomasza Rożka.
Faustynce serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


Poniżej nagrodzona recenzja

Tomasz Rożek „Kosmos”

Od pewnego czasu interesuję się kosmosem i wszystkim, co z nim związane. Ostatnio wypożyczyłam w Filii Bibliotecznej w Stojeszynie Pierwszym książkę Tomasza Rożka pt. „Kosmos”, która jest po prostu absolutnie niesamowita! Autor używa języka bardzo prostego oraz obrazowego i właśnie dzięki temu „Kosmos” może zrozumieć każdy czytelnik. Nie ma tam zbyt wiele skomplikowanych zwrotów i słów. Ponadto, w książce oprócz „zwykłego” tekstu, znajdują się dialogi, w których autor przekazuje bardzo dużo ciekawych informacji o kosmosie i rządzących nim prawach. Przeczytamy w niej o powstaniu wszechświata, galaktyk, poznamy niezwykłe opowieści o gwiazdach i historie z naszej „Błękitnej Kropki”, czyli Ziemi.
Znajdziemy w niej też mnóstwo wspaniałych i dokładnie opisanych fotografii. Przyglądając się im, przenosimy się w wyobraźni w kosmos. Podczas czytania poznamy też kilka wybitnych postaci, które miały swój wkład w rozwój astronomii i nie tylko. Na końcu jeszcze wspomnę, że dla osób lubiących eksperymenty też znajdują się zadania.
Według mnie jest to książka dla wszystkich, dzieci i dorosłych. Przybliża nam w prosty sposób, to co wydaje się odległe i tajemnicze – wszechświat! Na pewno jeszcze nie raz będę do niej wracać. Serdecznie polecam!

Faustyna Kołpa, 10 lat
DKK dla Dzieci Stojeszyn Pierwszy