Tuż za podium zakończyły swój udział dziewczynki z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Modliborzycach w finale Województwa Lubelskiego turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” w kategorii U8, który odbył się 30 maja 2023r. w Bełżycach.

       Był to pierwszy poważny występ pierwszoklasistek, które dopiero w tym roku zaczęły przygodę z piłką nożną a już mają sukcesy na swoim koncie - zostały mistrzyniami Powiatu Janowskiego w kategorii U8 i dzięki temu uzyskały przepustkę do gry w finale wojewódzkim. Może zabrakło trochę szczęścia ale i tak jesteśmy dumni z ich sukcesów. Za postawę fair play w trakcie rozgrywek otrzymały puchar od prezesa Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.
Skład drużyny: Weronika Skorupska, Nela Malinowska, Olga Studzińska, Emilia Bryczek, Martyna Bielak, Wiktoria Ryńska, Karolina Serwatka.
        W turnieju wojewódzkim wystąpili także chłopcy z Modliborzyc w kategorii U8 ale w grupie trafili na bardzo dobre drużyny i nie awansowali do finału.
        Cieszy fakt, że dzieci chętnie biorą udział w zajęciach z piłki nożnej i garną się do sportu. Formuła Turnieju Tymbarka na pewno zachęca młodych piłkarzy do doskonalenia swoich umiejętności, wychowania w zdrowym stylu życia i gry fair play.

Tomasz Nalepa

tymbark
tymbark-ch
tymbark1
tymbark tymbark-ch tymbark1