Renata Piątkowska, ceniona pisarka książek dla dzieci, uhonorowana tytułem Kawaler Orderu Uśmiechu będzie gościem spotkań, które odbędą się 12 kwietnia 2024 r. w Bibliotece u Kazimierza w Modliborzycach oraz Filii w Stojeszynie Pierwszym.

         Renata Piątkowska to znana i ceniona autorka książek dla dzieci. Na swoim koncie ma ponad 50 publikacji. Jej książki znajdują się na Złotej Liście Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, jest ambasadorką akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Autorka zajęła drugie i trzecie miejsce w konkursach im. Astrid Lindgren, pierwsze miejsce w konkursach: „Przecinek i Kropka” oraz „Festiwalu Literatury dla Dzieci i Młodzieży”. Zdobyła statuetkę Koziołka Matołka w konkursie im. Kornela Makuszyńskiego, a za całokształt twórczości otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz. Została także uhonorowana Orderem Uśmiechu.

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską, odbędzie się 12 kwietnia 2024 r.

  • o godzinie 9:00 w Bibliotece u Kazimierza w Modliborzycach,
  • o godzinie 11:00 w Fili w Stojeszynie Pierwszym.


Spotkanie poprowadzi Malwina Kożurno.

Wstęp jest bezpłatny. Po wydarzeniu będzie można kupić książkę z autografem autorki.


Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Lubelskie DKK. Złap Książkę – Otwórz Świat” , realizowanego w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki 2024.
Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.