Biblioteka u Kazimierza w Modliborzycach zaprasza na otwarcie wspólnej ekspozycji prac:
• członków Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Rzeszowie;
• Marka Nasiadki “Roztoczańska Geometria”.
Otwarcie wystawy odbędzie się w środę, 6 listopada 2024 r., o godzinie 13:30 w Galerii Biblioteki u Kazimierza.
Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!
Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury w Rzeszowie działa w sekcjach: literacka, plastyczna, fotograficzna, rękodzieła, muzyczna. Stowarzyszenie skupia młodzież, emerytów, osoby niepełnosprawne, publicystów, literatów, malarzy.
W roku 2025 obchodzić będzie jubileusz 45- lecia. RSTK otrzymało nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego za Całokształt Działalności w 2013r. Stowarzyszenie wydało kilka almanachów, m. in. "Na 40 lecie RSTK", "Wybór Wierszy", "Wybór opowiadań".
Na stulecie niepodległości Polski ówczesny prezes S. Dworak podjął inicjatywę namalowania 100 obrazów wielkich Polaków. Wystawę można oglądać w miejscowości Kochany, gm. Pysznica, koło Stalowej Woli.
Cykliczne spotkania stowarzyszenia odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w WDK Rzeszów, o g. 17
Na wystawie zobaczymy prace autorstwa : Jadwigi Kupiszewskiej, Moniki Syssak, Marii Rudnickiej, Krystyny Grodeckiej-Uścisłowskiej, Krystyny Walc, Jadwigi Buczak, Jolanty Kupiec, Aleksandry Szponar, Patrycji Pelczer –Reszko, Magdaleny Zimirowicz, Moniki Zając-Czerkies, Józefa Pałaca.
Marek Nasiadka urodził się w Olszynie koło Lubania na Dolnym Śląsku. Dzieciństwo spędził w Janowie Podlaskim. Studiował matematykę, a następnie geografię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Pracował jako nauczyciel geografii w szkołach lubelszczyzny, tam tworzył Szkolne Koła Krajoznawczo-Turystyczne. Wykładał w Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie.
W swojej działalności pięknie połączył trzy pasje swojego życia: turystykę, krajoznawstwo i fotografię. Od 11 roku życia aparat zawsze towarzyszył mu w wędrówkach. Swoje fotografie wykorzystywał do ilustrowania własnych książek o tematyce krajoznawczej. Współpracował z wieloma wydawnictwami a jego artykuły i fotografie publikowane były w czasopismach: „Poznaj świat”, „Poznaj Swój Kraj”, „Kraina Bugu”, „Chrońmy Przyrodę Ojczystą”.
Bierze udział wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i za granicą oraz w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, które zaowocowały wieloma nagrodami i wyróżnieniami. W 1999 roku na wystawie w Kajaani (Finlandia) otrzymał FIAP Blue Ribbon („Błękitna Wstęga” Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej).
Od roku 1998 jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP) Od 2023 r. jest członkiem Fotoklubu RP. W maju został przyjęty w poczet Członków Rzeczywistych Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców i otrzymał tytuł artysty fotografa (AFRP).