Gminny Ośrodek Kultury w Modliborzycach będzie w tym roku po raz osiemnasty gościć uczestników Międzypowiatowego Przeglądu Tradycyjnych Kolęd i Pastorałek. Przesłuchania odbędą się w niedzielę 17 stycznia, a rekrutacja chętnych już się rozpoczęła.

Oferta jest skierowana do dorosłych solistów i zespołów śpiewaczych z wyjątkiem zdobywców pierwszych nagród w ubiegłorocznym przeglądzie. Ci artyści mogą wystąpić poza konkursem. Każdy z wykonawców na zaprezentowanie dwóch utworów ma do 10 minut.

Jury będzie oceniać nie tylko zdolności wokalne, ale również zgodność repertuaru z tradycją danego regionu i sposób wykonania, w tym także elementy gwarowe. Członkowie komisji zachęcają też do występowania w stroju ludowym, ale podkreślają, że ewentualny jego brak nie dyskwalifikuje wykonawcy.

Zgłoszenia chętnych są przyjmowane do 14 stycznia pod adresem: Gminny Ośrodek Kultury, ul. Zamkowa 1, 23 - 300 Modliborzyce, a szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem: 15 871 50 21, pocztą elektroniczną pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub znaleźć na stronie: www.gokmodliborzyce.pl.