Modliborzyce będą mieć swoją reprezentantkę w finale tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

W przesłuchaniach, które odbędą się połowie stycznia, wystąpi Julia Fijałkowska.To ona razem z dwoma zespołami i chórem zdobyła w miniony weekend nominację podczas eliminacji rejonowych w Krasnobrodzie. W sali miejscowego domu kultury zaprezentowało się prawie 40 solistów, zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych oraz chórów.

Julia Fijałkowska ujęła jurorów wykonaniem kolędy "Mizerna cicha" i pastorałki "Z wysokiego nieba". - To autentyczny i niezwykły talent wokalny. Ma taką wrażliwość muzyczną i fantastyczny słuch, że jeszcze nie raz usłyszmy o jej sukcesach, bo w styczniu skończy dopiero 11 lat - mówi o laureatce Jadwiga Wieżyńska, która pracuje z nią na zajęciach w Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach. Jednocześnie przypomina, że to kolejny sukces Julii Fijałkowskiej, która ma na swoim koncie nagrody w konkursach i festiwalach regionalnych oraz ogólnopolskich. - Od kilku lat zdobywa laury, m.in. w Międzywojewódzkim Konkursie Piosenki Angielskiej w Zaklikowie, a trzecią nagrodą Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Tęczowe piosenki Jana Wojdaka" w Krakowie otrzymała w wieku zaledwie 7 lat - przypomina Jadwiga Wieżyńska.

Jej zdaniem niezwykłe zdolności wokalne ma również jej druga podopieczna, która wystąpiła w eliminacji kolędniczych w Krasnobrodzie. Elżbieta Jakubiec zaśpiewała utwory "Cicho cicho pastuszkowie" i "Cicha noc".

Spośród wszystkich wykonawców jury przyznało tylko cztery nominacje. Oprócz Julii Fijałkowskiej otrzymały je zespół wokalny "Tryton" ze Studia Wokalnego "Tryton" w Tomaszowie Lubelskim, zespół wokalno-instrumentalny "Wiolinki" ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łukowej oraz chór "Tarna-Vox" z Tarnawatki.

Przesłuchania finałowe z udziałem Julii Fijałkowskiej oraz pozostałych nominowanych odbędą się między 14 a 16 stycznia 2016 roku w Będzinie.