Uroczysty Dzień Rodziny w Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Stojeszynie Pierwszym odbył się 14 czerwca 2015 r.

 

 

"Kwiat potrzebuje słońca, aby być kwiatem.
Człowiek, aby być człowiekiem, potrzebuje miłości"

Bosmans

Uroczysty Dzień Rodziny w Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Stojeszynie Pierwszym odbył się 14 czerwca 2015 r. Dzień ten na stałe wpisał się w kalendarz cyklicznych imprez jakie odbywają się w szkole, ponieważ patron naszej szkoły to papież rodziny.
Głównym celem uroczystości było wzmocnienie więzi emocjonalnej z rodziną , okazywanie miłości na co dzień, podkreślenia znaczenia rodziny w społeczeństwie.
Miejscem wspólnej zabawy i serdecznych rodzinnych spotkań było boisko szkolne. W organizację imprezy plenerowej zaangażowana była cała społeczność szkolna. Piknik rozpoczął się mszą świętą sprawowaną przez ks. Krzysztofa Woźniaka w intencji wszystkich rodzin. Program uroczystości był niezwykle bogaty i bardzo różnorodny. Każdy znalazł coś dla siebie i nikt z pewnością się nie nudził. Niesamowite wrażenie wywarła na zebranej publiczności część artystyczna w wykonaniu naszych uczniów. Wśród atrakcji nie zabrakło także: zawodów sportowych, pokazu akcji ratowniczej przez OSP Modliborzyce, występu zespołu muzycznego, pokazu sztuk walki w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, wykonanie oryginalnych fryzur i makijaży przez zaproszoną panią fryzjer.
W trakcie pikniku wszyscy obecni mieli okazję poczęstować się smacznym bigosem i pysznymi ciastami.
Słoneczna pogoda sprzyjała wszystkim, którzy skorzystali z naszego zaproszenia i zaszczycili nas swoją obecnością. Szkolna uroczystość przebiegała w rodzinnej i serdecznej atmosferze. 
Dopisała nam nie tylko pogoda, ale także liczba uczestników , co świadczy, że okoliczni mieszkańcy pozytywnie odbierają taką formę spędzania wolnego czasu i integracji.

Dziękujemy za liczne przybycie, wspólne świętowanie, które integruje, zbliża ludzi, buduje więzi rodzinne, ułatwia otwarcie się na świat i drugiego człowieka. Dziękujemy serdecznie sponsorom za wsparcie naszego przedsięwzięcia. Słowa podziękowania kierujemy do rodziców, którzy tak chętnie zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości.

Dyrekcja, Nauczyciele , Uczniowie
ZPO w Stojeszynie Pierwszym

Galeria