Pierwszoklasistki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Modliborzycach Mistrzyniami Województwa Lubelskiego XV edycji "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w piłce nożnej 

 

W piątek 10 kwietnia na boiskach za Rotundą w Zamościu odbył się finał wojewódzki XV edycji "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w piłce nożnej. Powiat Janowski w kategorii ośmiolatków /U8/ dziewcząt i chłopców reprezentowały drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej w Modliborzycach, pokonując w rozgrywkach powiatowych wszystkie drużyny w swojej kategorii wiekowej. Nasze dziewczęta nie miały sobie równych w całym województwie lubelskim. W rozgrywkach turniejowych zwyciężyły wszystkie drużyny w swojej grupie i z sukcesem przeszły do półfinału a następnie pokonały w finale  drużynę ze Szkoły Podstawowej w Grabowie Szlacheckim z wynikiem 4-0, nie tracąc ani jednej bramki w całym turnieju. Wielki sukces nasze młode zawodniczki zawdzięczają systematycznej pracy na sportowych zajęciach pozalekcyjnych, na które chętnie uczęszczały od początku roku szkolnego. Mimo, że piłka nożna w naszym kraju jest bardzo popularnym sportem wśród płci męskiej, to jednak nasze dziewczynki wykazały się bardzo silnym duchem bojowym, którego może im pozazdrościć  niejeden sportowiec.

Podsumowując wyniki Turnieju nasze młodziutkie zawodniczki zdobyły tytuł Mistrzyń Województwa Lubelskiego w kategorii U8, ale również zdobyły tytuły Króla Strzelców Turnieju oraz Wyróżniającego się Zawodnika Turnieju. Królem strzelców została Gabrysia Kawęcka, która sama strzeliła 23 gole. Wyróżniającym się Zawodnikiem Turnieju została Ada Kapusta, która dzielnie wspierała Gabrysię i również dołożyła kilka bramek. Na wyróżnienie również zasługuje Agatka Zarzeczna, która w roli bramkarza nie przepuściła żadnego gola.

Finał Wojewódzki XV edycji "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku? został zorganizowany na wysokim poziomie, organizator zabezpieczył zawodników w napoje, posiłki oraz nagrody rzeczowe dla zawodników.

Już po przyjeździe do Zamościa drużyny otrzymały koszulki piłkarskie, w których rozgrywały mecze w fazie grupowej i ćwierćfinałach. Po wejściu do półfinału nasze zawodniczki otrzymały torby NIKE wraz z drugimi kompletami strojów piłkarskich w kolorze białym, w których rozegrały mecz półfinałowy i finałowy. Dziewczęta za zwycięstwo Turnieju otrzymały dwa piękne puchary jeden od Polskiego Związku Piłki Nożnej i drugi od Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Wszystkie zawodniczki otrzymały również pamiątkowe medale i torby z upominkami.

Skład zwycięskiej drużyny: Zarzeczna Agatka, Kawęcka Gabrysia, Jocek Ola, Pikula Agatka, Kędziora Kamilka, Spryszak Kinga, Mazur Magdalenka, Kapusta Ada, Kochan Paulinka.

W dniu 13 kwietnia 2014 roku w Finale Wojewódzkim XV edycji "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii U10 Powiat Janowski reprezentowała również drużyna chłopców z Publicznej Szkoły Podstawowej w Modliborzycach. Mimo zaciętej rywalizacji, niestety nie udało im się odnieść tak wielkiego sukcesu jak dziewczętom.

Turniej XV edycji zakończył się dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Modliborzycach sukcesem, dziewczęta zostały mistrzyniami województwa, a dwie drużyny chłopców w kategorii U8 i U10 mimo, że nie odnieśli tak dużego sukcesu w rozgrywkach wojewódzkich, to i tak byli najlepsi w Powiecie Janowskim.

Galeria


Trener drużyn szkolnych, nauczyciel wychowania fizycznego 

Tomasz Nalepa