Modliborzyce będą mieć swoją reprezentantkę w finale tegorocznego konkursu wokalnego "Wygraj sukces". Podczas eliminacji rejonowych, które odbyły się w Ożarowie, nominację wyśpiewała Elżbieta Jakubiec.

Jury doceniło wokalistkę z Gminnego Ośrodka Kultury w Modliborzycach w kategorii uczniów klas IV - VI szkół podstawowych za piosenkę "Za duża, za mała". Oprócz niej, z tych samych eliminacji do ostatniego etapu artystycznej rywalizacji członkowie komisji zakwalifikowali jeszcze siedmioro innych wykonawców.

Na co dzień Elżbieta Jakubiec rozwija swoje zdolności pod kierunkiem Jadwigi Wieżyńskiej.

"Wygraj sukces" to jeden z najbardziej popularnych konkursów piosenki w Polsce i jeden z nielicznych, w których szanse na publiczną prezentację i nagrody mają wszystkie dzieci i młodzież, bez względu na miejsce zamieszkania czy doświadczenie sceniczne.

Imprezę wymyślił w 1996 roku Jarosław Piątkowski - muzyk i właściciel studia nagrań, który postanowił zachęcić do śpiewania dzieci z niewielkich miejscowości. Uznał, że w konkursach piosenki występują one bardzo rzadko, ponieważ nie mają akompaniamentu lub podkładu muzycznego. Razem z przyjaciółmi napisał więc kilka piosenek, które zostały wydane na kasetach. Na jednej stronie nagrano piosenki z przykładowym wykonaniem solisty, zaś na drugiej jedynie podkład muzyczny. Dzięki temu dzieci mogły przygotować własne interpretacje wybranego utworu.

Głównym organizatorem konkursu jest Tarnobrzeski Dom Kultury, a współorganizatorami Studio "Pro Media" i kilkadziesiąt gminnych ośrodków kultury w całym kraju.

Laureatów tegorocznego finału poznamy 11 czerwca, a nagrodą główną w konkursie jest wycieczka do Eurodisneylandu.