W niedzielę 15 maja b.r. od wczesnych godzin porannych na terenie całego województwa policjanci rozpoczną zintensyfikowane działania pod nazwą „Prędkość”. Jest to kontynuacja cyklicznie przeprowadzanych akcji policji.

           Prowadzone działania ukierunkowane będą głównie na ujawnianie kierujących poruszających się z nadmierną prędkością. Przypominamy, że policjanci ruchu drogowego będą zwracać szczególną uwagę nie tylko na prędkość, ale również na trzeźwość kierujących oraz na bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów.
           W najbliższą niedzielę 15 maja b.r. od samego rana na drogach powiatu janowskiego kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli prędkości, stanu trzeźwości jak również kontroli prawidłowego przewożenia dzieci w fotelikach. Działania są skierowane do tych kierujących, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości, czym stwarzają bardzo duże zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W działaniach wykorzystane będą m.in. urządzenia do ręcznego pomiaru prędkości.
           Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, szczególnie tych, które niosą za sobą największe żniwo ofiar śmiertelnych. Niejednokrotnie przez lekkomyślność a wręcz kompletną nieodpowiedzialność kierowcy, „niechroniony” uczestnik ruchu drogowego zostaje ciężko ranny, staje się kaleką do końca życia, bądź też traci życie.
Wciąż wielu kierowców zapomina, że pieszy czy rowerzysta w zderzeniu
z pojazdem nie ma żadnych szans - nie chroni go nic - kiedy kierującego chroni poduszka powietrzna oraz pasy bezpieczeństwa.