Mieszkaniec Modliborzyc i wychowanek Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo Team Modliborzyce Sebastian Rogoża w mieniony weekend w Mosinie koło Poznania wywalczył srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Podopieczny trenera Piotra Majchera startujący w kategorii do 60 kg, wygrał trzy pojedynki: z Pawłem Jankowiakiem (Akademia Judo Poznań), Patrykiem Grygielem (Junior Lipno) oraz Markiem Wawrzkiewiczem (Gwardia Wrocław). Uległ jedynie Adrianowi Wali (AZS Katowice). Sebastian swoją przygodę z judo zaczął w 2002 roku pod wodzą pana Karola Piotra Miśkowskiego w Modliborzycach. Absolwent tutejszego liceum obecnie trenuje i studiuje wychowanie fizyczne w Rzeszowie. W naszej miejscowości wraz z trenerem Piotrem Tomczakiem prowadzą zajęcia judo dla dzieci i młodzieży.

Wychowanek Judo Team Modliborzyce godnie reprezentuję naszą gminę na arenie ogólnopolskiej, z roku na rok sięgając po coraz to wyższe trofea. II miejsce podczas Mistrzostw Polski to najwyższe osiągniecie jakiego dokonał Sebastian w swojej karierze zawodniczej. Już na stałe zapiszę się jako pierwszy Modliborzanin z medalem i tytułem Wicemistrza Polski.