Gmina Modliborzyce razem z innymi samorządami będzie się starać o pieniądze z budżetu państwa na kolejne inwestycje drogowe. Podczas sesji w poniedziałek 12 września rada miejska przyjęła uchwałę, która pozwoli na złożenie wniosku w tej sprawie przez Powiat Janowski.

          To właśnie samorząd powiatowy będzie liderem projektu, w którym partnerami będą gminy Modliborzyce i Batorz. Na terenie gminy Modliborzyce mają być przebudowane ponad 2 kilometry drogi Modliborzyce - Błażek. Szacunkowy koszt planowanych robót to ponad 1 milion złotych, z czego połowę samorządy mogą otrzymać z "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej".

          Wniosek o przyznanie dofinansowania będzie złożony w najbliższych dniach i, jeśli zostanie zaakceptowany, trasa Modliborzyce - Błażek będzie przebudowana w przyszłym roku.

          Korzystając z tego samego źródła, czyli popularnych schetynówek, jeszcze w tym roku, Gmina Modliborzyce wyremontuje kilometr drogi Wierzchowiska - Majdan Obleszcze. Wprawdzie początkowo wniosek o przyznanie dofinansowania nie został zaakceptowany, ale po rozstrzygnięciu przetargu na zatwierdzone projekty pojawiły się oszczędności, których część otrzyma Gmina Modliborzyce. Przetarg na wykonanie robót powinien być rozstrzygnięty na przełomie września i października, a termin realizacji inwestycji jest wyznaczony na koniec listopada. Połowę kosztów samorząd otrzyma z budżetu państwa, a część z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, bo zamierza wyremontować odcinek o prawie 200 metrów dłuższy, niż obejmował wniosek o dotację na "schetynówkę".