Ochotnicza Straż Pożarna w Modliborzycach ma nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Ten, z którego korzystała do tej pory, będzie teraz służyć druhom z OSP w Stojeszynie.


Nowy pojazd dla strażaków z Modliborzyc ma napęd na cztery koła, kabinę dla 6 osób, zbiornik na wodę o pojemności co najmniej 2,5 tysiąca litrów, agregat, motopompę, sygnalizację świetlną i dźwiękową oraz pełne oznakowanie.

Auto kosztowało prawie 670 tysięcy złotych, z czego 320 tysięcy to pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, dotacja w wysokości 60 tysięcy z tego samego funduszu oraz środki Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, która wspiera jednostki działające w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

OSP Modliborzyce to największa i najbardziej aktywna jednostka w gminie, która najczęściej bierze udział w akcjach ratowniczych przy drodze krajowej nr 19. Do tej pory miała do dyspozycji podobny pojazd, wyprodukowany w 1993 roku, który teraz trafił do jednostki w Stojeszynie. To kolejna OSP z gminy Modliborzyce, która ma być włączona do KSRG w związku z planowaną obwodnicą miasta i budową drogi ekspresowej S17. Na razie z krajowym systemie działają OSP Modliborzyce i OSP Wierzchowiska Pierwsze.