Trwa przebudowa drogi Wolica Pierwsza - Wolica Druga w gminie Modliborzyce.

- Harmonogram robót jest realizowany zgodnie z ustaleniami z wykonawcą i cała inwestycja powinna się zakończyć 30 września - zapowiada burmistrz Modliborzyc Witold Kowalik.
Prace są prowadzone na odcinku o długości ponad 1700 metrów. Oprócz nowej nawierzchni drogowcy mają przebudować przystanki autobusowe, wykonać przejścia dla pieszych z aktywną sygnalizacją i wyremontować most na rzece Sanna.

Prace będą kosztować ponad 700 tysięcy złotych, z czego połowę samorząd pozyskał z "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019". Resztę gmina zapewni razem z Powiatem Janowskim, który jest partnerem projektu.

Z tego samego źródła będzie pochodzić połowa środków na przebudowę ponad 2 kilometrów drogi powiatowej Modliborzyce - Błażek. Liderem tego projektu jest Powiat Janowski, który razem z Gminą Modliborzyce ma zapewnić połowę kosztów. Realizacja tej inwestycji będzie kosztować ponad 1 milion 400 tysięcy złotych, a termin jej zakończenia jest wyznaczony na połowę listopada tego roku.