W okolicach Dnia Wszystkich Świętych wzrasta liczba wypadków i kolizji. Związane to jest ze wzmożonym ruchem na drogach i wyjazdami na groby bliskich.

Pośpiech, zmęczenie, nieuwaga, szybko zapadający zmrok i posępna aura nie ułatwiają nam spokojnego dotarcia do celu podróży.
Jeśli odwiedzasz groby bliskich, którzy spoczywają na cmentarzach odległych od Twojego miejsca zamieszkania o setki kilometrów, pojedź tam albo kilka dni przed pierwszym listopada, albo dopiero w kilka dni po Święcie. Unikniesz korków, szaleńczej jazdy i zmniejszysz ryzyko stłuczki przy cmentarzu.
Pamiętajmy, że na drogach robi się bardziej ślisko, dlatego ważne jest, aby zachować większy odstęp od jadącego przed nami pojazdu. Zmniejszmy prędkość, dostosowując ją do panujących na drodze warunków. Pamiętajmy, że w czasie opadów i niskich temperatur wydłuża się droga hamowania.
Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w tym okresie jest szczególnie uzasadnione. Wybierając się w daleką trasę na groby, rozpocznij podróż tak, by przed zapadnięciem zmroku być u celu. Szybko zapadający zmrok powoduje znużenie i senność
u kierowcy.
Nie jedź na ostatni moment. Wygospodaruj czas na rozsądną podróż. Jeśli już musisz jechać na ostatnią chwilę, siadaj za kierownicą wypoczęty i wyspany. Stosowanie zasady ograniczonego zaufania do innych użytkowników dróg to ważna i zawsze aktualna zasada.
Wychodząc z domu sprawdźmy, czy zamknęliśmy okna i drzwi. Uprzedźmy sąsiadów o wyjeździe. Jest to szczególny okres, kiedy przestępcy starają się wykorzystać naszą nieuwagę.
Pamiętając o tych zasadach unikniemy nieprzyjemnych a często nawet tragicznych zdarzeń. Apelujemy o bezpieczną, odpowiedzialną i ostrożną jazdę.