Mieszkańcy gminy Modliborzyce kolejny raz pokazali, że mają wielkie serca. W tym roku wsparli konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwotą 6 tysięcy 237 złotych i 5 groszy.

Wprawdzie to niewiele ponad 200 złotych mniej niż dotychczasowy rekord orkiestry z ubiegłego roku, ale organizatorzy zbiórki podkreślają, że tym razem mniejszą kwotę udało się zebrać w Janowie Lubelskim, gdzie zarejestrowano nowy sztab.

          W niedzielę 14 stycznia w Modliborzycach i okolicach pieniądze zbierało 10 osób, które najczęściej przynosiły w puszkach bilony, ale były także banknoty, w tym te o nominałach 100 złotych. - Niektórzy darczyńcy przekazywali monety w pudełkach, co może sugerować, że oddawali orkiestrze swoje oszczędności, albo myśleli o tegorocznym finale WOŚP od dłuższego czasu, zbierając monety - mówią członkowie sztabu, który był zarejestrowany w Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach. Dodają, że liczy się każdy grosik, dlatego dziękują za wsparcie wszystkim, którzy zagrali w tegorocznej orkiestrze.
          W niedzielne popołudnie w ośrodku kultury odbył się koncert, połączony z aukcją na rzecz WOŚP. Wystąpili w nim: orkiestra dęta, soliści i tancerze z tej placówki, maluchy w miejscowego przedszkola i członkowie Klubu Seniora, dzieci ze świetlicy w Wierzchowiskach Pierwszych, przedstawiciele Szkoły Suki Biłgorajskiej i zespół "Ela i My", w którym grają i śpiewają m.in. radni oraz kapelmistrz miejscowej orkiestry. Na scenie pojawili się również druhowie z OSP Modliborzyce, którzy przygotowali pokaz udzielania pierwszej pomocy.

          Podczas aukcji najbardziej popularne były orkiestrowe gadżety, a także upominki klubu sportowego z Modliborzyc, miód od pszczelarza z okolic Sandomierza i gadżety mBanku. W sumie z licytacji udało się uzyskać 1 tysiąc 227 złotych.

Wszystkie pieniądze zasilą konto WOŚP, która w tym roku wspiera leczenie noworodków.