Miło nam poinformować, że Biblioteka u Kazimierza w Modliborzycach zakwalifikowała się do pilotażowego projektu Instytutu Książki „Mała Książka – Wielki Człowiek”, skierowanego do trzylatków i ich rodziców. Udział w nim mogą wziąć wszystkie dzieci urodzone w 2015 roku, zarówno te już zapisane do biblioteki, jak i zupełnie nowi czytelnicy.

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: 
• książkę „Pierwsze wiersze dla…” 
•  Kartę Małego Czytelnika. 
 
Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. 
W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna,  przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. 
 
Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie wszystkich Małych Czytelników i ich Rodziców. 
O terminie rozpoczęcia projektu poinformujemy w najbliższym czasie.
 
Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stornie: www.wielki-czlowiek.pl