Jedni z najlepszych młodych szachistów w powiecie janowskim uczą się w Publicznej Szkole Podstawowej w Modliborzycach. Reprezentacja tej placówki zajęła drugie miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Szachach Drużynowych.

W rywalizacji, która odbyła się w Janowie Lubelskim, wzięły udział trzy zespoły, w tym reprezentanci PSP Modliborzyce. Na początek podopieczni Tomasza Nalepy ulegli gospodarzom z Janowa Lubelskiego, a w drugiej rundzie wyraźnie pokonali rywali z Publicznej Szkoły Podstawowej w Momotach. W klasyfikacji generalnej zajęli drugie miejsce, ustępując ekipie z PSP w Janowie Lubelskim.

Szachowymi wicemistrzami powiatu została drużyna w składzie: Krzysztof Woźniak, Dawid Woźniak i Filip Gajór z klasy Va oraz Julia Roman z VIc.
---
Najlepszym zawodnikiem zespołu z Modliborzyc okazał się Krzysztof Woźniak, który wygrał wszystkie partie.

Szachy to jedna z najstarszych gier na świecie, nazywana "grą mędrców", "gimnastyką mózgu" czy "królową gier". Jej zwolennicy przekonują, że kształci te cechy charakteru, które prowadzą do zwycięstwa nie tylko na zawodach sportowych, ale i w codziennym życiu. Kształtują umiejętność panowania nad sobą, uczą odporności na stres, godnego przyjmowania porażek, wytrwałości i poczucia odpowiedzialności za własne decyzje oraz obiektywnego myślenia i szacunku do przeciwnika.