Mały jubileusz obchodził w środę 22 stycznia Dzienny Dom Opieki  Senior+. To już cztery lata funkcjonowania placówki a tyle wspólnie zrealizowanych projektów, zajęć, spotkań, wyjazdów. Dzisiaj nie wyobrażamy sobie, że tego Domu miałoby nie być. To wielka sztuka stworzyć takie miejsce z rodzinną atmosferą, serdecznością i uważnością na drugiego człowieka.

Za te cztery wspólne lata podopieczni Domu dziękowali Bogu podczas mszy św. w miejscowym kościele parafialnym. Dziękowali ale też prosili o zdrowie, dalszą opiekę, dużo łask. W swojej modlitwie nie zapomnieli o tych, którzy byli w tej społeczności ale już odeszli. Seniorzy brali czynny udział we mszy św.

W homilii, którą wygłosił ksiądz Józef Brzozowski, częsty gość Senior+, dużo mówił o miłości. Jak ważne jest działanie na rzecz bycia razem, rozmowa, uważność, miłość i codzienna obecność drugiego człowieka. Ważne jest, żeby Dom Opieki był miejscem, z którego wychodzimy z nadzieją na lepsze jutro. Ksiądz proboszcz Marek Danek także życzył wszystkim seniorom zdrowia i zadowolenia.

Po mszy wszyscy przeszli na wspólny poczęstunek. Był pyszny i piękny tort, samodzielnie wykonany przez podopiecznych na zajęciach kulinarnych, kawka, herbatka, pamiątkowe zdjęcia.

Jak mówi Anna Świeca, kierownik Dziennego Domu Opieki Senior+ w Modliborzycach „obecni na spotkaniu wspominali różne wydarzenia z minionych czterech lat, snuli plany na kolejne, opowiadali o swoich oczekiwaniach i pomysłach. Było miło, serdecznie, ciepło, jak to w domu, jak to z przyjaciółmi”.

Dzienny Dom Opieki Senior+ tętni życiem. Każdego dnia seniorzy przychodzą tu z radością i dostają opiekę, ciepło, zainteresowanie. To zasługa pracujących tam ludzi: kierownik Anny Świecy, Bożeny Kiszki – opiekunki i Grzegorza Kurzelowskiego odpowiedzialnego za zajęcia ruchowe. To oni umieli stworzyć takie szczególne miejsce. Ale też jest to zasługa podopiecznych, którzy przychodząc tam wnoszą ze sobą pozytywne nastawienie, ciekawość świata, radość i ciepło, którym obdarzają innych.

Placówce i jej podopiecznym, z okazji jubileuszu, życzymy realizacji wszystkich planów i zamierzeń, ciekawych pomysłów na spędzanie czasu, dużo zdrówka, uśmiechu, pogody ducha i Bożej opieki każdego dnia.

foto: archiwum Senior+, tekst: Iwona Mańka

Jubileusz-Seniora02
Jubileusz-Seniora01
Jubileusz-Seniora03
Jubileusz-Seniora04
Jubileusz-Seniora05
Jubileusz-Seniora06
Jubileusz-Seniora07
Jubileusz-Seniora08
Jubileusz-Seniora09
Jubileusz-Seniora10
Jubileusz-Seniora11
Jubileusz-Seniora12
Jubileusz-Seniora13
Jubileusz-Seniora14
Jubileusz-Seniora02 Jubileusz-Seniora01 Jubileusz-Seniora03 Jubileusz-Seniora04 Jubileusz-Seniora05 Jubileusz-Seniora06 Jubileusz-Seniora07 Jubileusz-Seniora08 Jubileusz-Seniora09 Jubileusz-Seniora10 Jubileusz-Seniora11 Jubileusz-Seniora12 Jubileusz-Seniora13 Jubileusz-Seniora14