Czym są Zielone Wyzwania?
Jesienią, gdy całą Europę zalała druga fala pandemii koronawirusa, rozgrywki XXI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” musiały zostać odwołane. Dbając o zdrowie i bezpieczeństwo potencjalnych uczestników zmagań, Polski Związek Piłki Nożnej wspólnie ze sponsorami Turnieju: głównym – marką Tymbark – oraz brązowym – firmą Electrolux – przygotował zastępczą koncepcję, mającą na celu pobudzić dzieci do sportowej aktywności i odciągnąć je od komputerów. W ten sposób powstały „Zielone Wyzwania”.

Szkoły podstawowe, Uczniowskie Kluby Sportowe, kluby i inne podmioty prowadzące działalność sportową mogą wziąć udział w aktywnościach piłkarskich „Zielone Wyzwania”, odbywających się w sąsiedztwie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Rejestracja przebiega tak jak w przypadku poprzednich edycji Turnieju – poprzez wpisanie nazwy podmiotu, danych kontaktowych oraz zgłaszanej liczby drużyn. Dodatkowym krokiem w rejestracji jest dołączenie do grupy Facebook „Zielone Wyzwania”, gdzie będą gromadzone materiały wideo z przebiegu zabawy.
Rejestracja jest otwarta przez cały okres, aż do zakończenia ostatniego wyzwania. Oznacza to, że do wyzwań można dołączyć w każdym momencie. W aktywnościach mogą uczestniczyć wszyscy zawodnicy w kategoriach U8, U10 i U12, niezależnie od uprawnień ligowych i potwierdzeń w systemie Extranet.

Etapy Zielonych Wyzwań

Etap 1. Rejestracja
Zarejestruj swoją drużynę poprzez oficjalną stronę www.zpodworkanastadion.pl i dołącz do piłkarskiej zabawy. Możesz to zrobić, klikając w przycisk „dołącz do wyzwań” lub w baner na stronie głównej. Zapoznaj się z materiałami informacyjnymi, które przeprowadzą Cię przez formularz zgłoszeniowy oraz z regulaminem „Zielonych Wyzwań”.

Pamiętaj, aby dołączyć do grupy na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/zielonewyzwanieEtap 2. Udział w wyzwaniach
Po zarejestrowaniu każda drużyna otrzymuje wyzwania do zrealizowania – jedno na dany miesiąc . Wyzwania podzielone są na dwa rodzaje:
drużynowe – dla podmiotów, które mają możliwość wykonania zadania stacjonarnie,
indywidualne – dla podmiotów, które mają możliwość wykonania zadania wyłącznie zdalnie (np. szkoły prowadzące zajęcia w trybie zdalnym).
Trener lub rodzic nagrywa krótki materiał wideo z realizacji zadania. Następnie trener publikuje nagranie na facebookowej grupie. Drużyny, oddzielnie chłopięce i dziewczęce, rywalizują ze sobą w poszczególnych kategoriach wiekowych.
Zwycięzcy wyzwań (24 drużyny) przechodzą do kolejnego etapu – treningów.

Etap 3. Treningi
W tym etapie zaplanowane są trzy dni treningów, połączonych z meczami kontrolnymi. Zajęcia prowadzone będą przez trenerów współpracujących z Polskim Związkiem Piłki Nożnej oraz pod obserwacją skautów. Treningi odbędą się w Warszawie, a zakwaterowanie i wyżywienie oraz sprzęt sportowy zapewni PZPN.

Nagrody
W każdym wyzwaniu głosami kapituły konkursowej nagradzane są pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii. Nagrody przekazywane są podmiotom, które biorą udział w wyzwaniu.
1. miejsce – wyjazd na trening organizowany w Warszawie (pokrycie kosztów dojazdu, zakwaterowania, wyżywienia) oraz sprzęt sportowy o wartości 2000 zł
2. miejsce – sprzęt sportowy o wartości 1500 zł
3. miejsce – zestaw dziesięciu piłek treningowych (rozmiar 4) firmy NIKE
Łącznie w „Zielonych Wyzwaniach” nagrodzone zostaną 72 podmioty. Pula nagród w całej zabawie to blisko 96 000 zł.

Więcej na stronie https://www.laczynaspilka.pl/zpodworkanastadion/zielone-wyzwania