Kolejna terenowa akcja poboru krwi w Modliborzycach.
Zapraszamy 26.11.2021 (piątek), parking przed posterunkiem policji, ul. Piłsudskiego 58A (AMBULANS), rejestracja w godz. 8.30-12.00!


        Oddanie krwi to tylko krótka chwila, a ma moc ocalenia drugiego człowieka. Jeśli tak niewiele oznacza tak wiele, to warto to czynić! Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaprasza do udziału w terenowych akcjach poboru krwi.
Zostań Krwiodawcą!!
Jedynym źródłem krwi jest zdrowy człowiek. Na Twoją krew czekają chorzy i poszkodowani w nieszczęśliwych wypadkach. Jest wiele chorób, które leczy się uzupełniając brakujące elementy krwi. Krwotoki, przeszczepy organów, hemofilia wymagają stosowania transfuzji krwi lub preparatów krwiopochodnych. Podczas zabiegów chirurgicznych, kiedy ubytek krwi jest duży często potrzebna jest transfuzja krwi. Pamiętaj, że wszystkie składniki krwi odnawiają się!
Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne, ponieważ do pobierania krwi używany jest wyłącznie jałowy sprzęt jednorazowego użytku, a pobieranie krwi odbywa się pod opieką fachowego personelu lekarsko-pielęgniarskiego. Przed każdym oddaniem krwi u dawcy wykonywane są badania laboratoryjne i badanie lekarskie, na podstawie których dawca kwalifikowany jest do oddania krwi.
Twoja krew jest nadzieją dla chorych. Nie wahaj się, nie zwlekaj, podejmij decyzję i zostań Honorowym Dawcą Krwi.
Jak się przygotować do oddania krwi?
• przyjdź wypoczęty i wyspany,
• przynajmniej dzień wcześniej wypij ok. 2 litrów płynów (woda ,soki, herbata),
• nie pij alkoholu 2 doby przed oddaniem krwi,
• zjedz lekki posiłek, unikaj produktów tłustych, smażonych, boczku, pasztetów, jajecznicy, żółtego sera, majonezu, śmietany, kremowych ciast,
• weź ze sobą dokument tożsamości (dowód osobisty, lub paszport lub prawo jazdy) ze zdjęciem i nr PESEL.