Już ponad 120 osób zgłosiło chęć udziału w V Charytatywnym Biegu Mikołajkowym w Modliborzycach. Wydarzenie odbędzie się 5 grudnia 2021 r. (niedziela).

        O godzinie 13:00 przewidziano start Nordic Walking i Bieg Skrzata dla dzieci, a o godz. 13:15 start V Charytatywnego Biegu Mikołajkowego.
Start i meta biegu: Modliborzyce – rynek.
        Udział w zawodach można zgłaszać drogą elektroniczną pod adresem: https://dostartu.pl/v-charytatywny-bieg-mikolajkowy-v6524  do dnia 02.12.2021r.  oraz w dniu startu w Biurze Zawodów w godz. 11.30 – 12.30.

        W tym roku biegamy dla Ani Widz, mieszkanki naszej gminy. Ania ma 19 lat i jest uczennicą 4 klasy Technikum Gastronomicznego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku. Ukończyła kurs baristy, kelnera, chciała zdobyć jak najlepsze umiejętności, które dałyby jej możliwość zdobycia wymarzonej pracy. Jest osobą bardzo pomocną dlatego została członkiem lokalnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Modliborzycach.
16.09.2021 r. Ania miała wypadek samochodowy. "Złamany kręgosłup, zmiażdżenie rdzenia, niedowład od pasa w dół" te słowa brzmiały jak wyrok dla dziewiętnastolatki. Wszystkie plany i marzenia nagle legły w gruzach. Jedyną możliwością, by Ania wróciła do sprawności i niezależności jest długa, ciężka i bardzo kosztowna rehabilitacja. Codzienny zestaw ćwiczeń, specjalistyczny sprzęt i wiedza personelu medycznego jest Ani jedyną szansa by móc znowu marzyć o przyszłości, samodzielności i byciu szczęśliwą. Niestety koszt rehabilitacji przekracza możliwości finansowe rodziny, dlatego chcemy w tym roku wszystkie zebrane środki podczas biegu przekazać na rehabilitację Ani.

        Mali i duzi mogą pomóc!!! Zachęcamy i zapraszamy!!! Każdy może zostać Świętym Mikołajem.

Regulamin biegu: