Biblioteka u Kazimierza w Modliborzycach zaprasza czytelników do odbioru plastikowych Kart Bibliotecznych.

       Od początku roku 2022 r. w Bibliotece u Kazimierza w Modliborzycach i jej filiach w: Stojeszynie Pierwszym, Wierzchowiskach Pierwszych i Wolicy Pierwszej dostępne są plastikowe Karty Biblioteczne. Są one wydawane podczas wizyty w bibliotece.
      Jesteś już zapisany do naszej biblioteki? Przyjdź, zaktualizuj swoje dane (najlepiej miej przy sobie dokument tożsamości) i obierz Kartę Biblioteczną.
      Nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem? Nic prostszego! Odwiedź naszą bibliotekę lub jej filie i zapisz się!
     Do wyrobienia karty bibliotecznej potrzebne są:
• w przypadku osób pełnoletnich: dokument tożsamości osoby zapisywanej,
• w przypadku osób niepełnoletnich: obecność rodzica lub opiekuna prawnego,
• w przypadku obywateli innych krajów nieposiadających numeru PESEL: paszport lub inny dokument tożsamości.

PROCEDURA REJESTRACJI ODBYWA SIĘ TYLKO RAZ, A OTRZYMANA KARTA BIBLIOTECZNA UPOWAŻNIA DO WYPOŻYCZANIA KSIĄŻEK WE WSZYSTKICH BIBLIOTEKACH NASZEJ GMINY.

         Karta Biblioteczna wydawana jest bezpłatnie i przypisana jednemu Użytkownikowi. Jest on zobowiązany do jej ochrony. Właściciel Karty Bibliotecznej ponosi odpowiedzialność za każdorazowe jej użycie. Pierwsza karta wydawana jest nieodpłatnie, ale w razie jej zagubienia, trzeba będzie ponieść koszt za wydanie nowej karty.
         Dzięki nowej Karcie Bibliotecznej każdy czytelnik otrzymuje swoje konto on-line. To dzięki niemu można wyszukać interesujące książki i sprawdzić, czy są dostępne, czy może wypożyczone. Szczegółowe informacje czytelnik uzyskuje po zarejestrowaniu się na swoje konto on-line i po każdym zalogowaniu się na nie.
         Tam, przechodząc odpowiednio kolejne zakładki można, m.in. sprawdzić aktualny stan swojego konta, historię wypożyczeń, datę zwrotu, przedłużyć dwukrotnie każdą wypożyczoną książkę (jeżeli nie minął jej termin zwrotu), czy edytować dane (adres, nr telef., e-mail). Ale to nie koniec udogodnień. Na swoim internetowym koncie czytelnik może zamówić książkę i po zaakceptowaniu zamówienia przez bibliotekarza, odebrać ją w ciągu 7 dni w budynku biblioteki – o czym zostanie poinformowany drogą mailową. Jedynym warunkiem jest podanie swojego adresu e-mail bibliotekarzowi, który dokonuje zapisu czytelnika w systemie bibliotecznym MAK+.
        MAK+ jest elektronicznym, zintegrowanym systemem bibliotecznym, stworzonym i rozwijanym przez Instytut Książki. Umożliwia on tworzenie elektronicznego katalogu bibliotecznego, bazy użytkowników placówki, rejestrację wypożyczeń i udostępnień zasobów oraz prowadzenie statystyki bibliotecznej.

      W jaki sposób posiadacze Karty Czytelnika mogą założyć konto biblioteczne:

  1. Wejdź na stronę https://xn--szukamksiki-4kb16m.pl/SkNewWeb/astart/891
  2.  Dokonaj rejestracji. Wybierz login i hasło.
  3. Zaloguj się
  4. Teraz masz wgląd w swoje konto biblioteczne, możesz przeglądać katalogi, zamawiać książki, system poinformuje o zbliżającym się terminie zwrotu książki i ewentualnych zaległościach.

      Ponadto we wszystkich naszych placówkach pojawiły się czytniki kodów, które usprawnią wypożyczanie materiałów (na książkach, filmach, audiobookach, gazetach, itd. pojawiły się naklejki z kodami kreskowymi, to za ich pomocą będą sprawnie zapisywane na kontach czytelniczych) i będą udogodnieniem dla Czytelników.

WAŻNE! Nie trzeba być mieszkańcem Gminy Modliborzyce, aby zapisać się do biblioteki! 
W razie pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 158715103

K.Pyć