Gmina Modliborzyce uzyskała dofinansowanie ze środków Funduszu Solidarnościowego na realizację programu „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” - edycja 2023 o wartości 76 173,60 zł stanowiącej całkowity koszt zadania.

Program „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” - edycja 2023 realizowany jest przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Modliborzycach.

Głównym celem Programu jest wprowadzenie usług asystencji osobistej jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym, której adresatami są:

1) dzieci do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz
2) osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie:

a) o znacznym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie traktowane na równi do wymienionego;
b) o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie traktowane na równi do wymienionego.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Modliborzycach w 2023 roku realizuje Program w zakresie punktu 2). Usługami asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej planuje objąć łącznie 9 osób, w tym 7 osób z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności i/lub równoważnym (w tym dwie osoby z niepełnosprawnością sprzężoną) oraz 2 osoby z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

Usługi asystencji osobistej przyznawane są na podstawie Karty zgłoszenia do Programu „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” - edycja 2023. O zakwalifikowaniu się do programu decyduje posiadanie odpowiedniego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności oraz kolejność zgłoszeń.

Osoby zainteresowane udziałem w Programie „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej - edycja 2023” prosimy o kontakt z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Modliborzycach, ul. Piłsudskiego 63, 23-310 Modliborzyce, tel. 15 87 15 108 wew. 603 lub elektronicznie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.