Gminna Biblioteka Publiczna im. Kazimierza Zielińskiego w Modliborzycach zaprasza do nowej siedziby. Oprócz miejsca zmieniły się również godziny otwarcia placówki, które są lepiej dostosowane do potrzeb czytelników.Wcześniej biblioteka miała swoją siedzibę w Urzędzie Miejskim w Modliborzycach i mieściła się na piętrze co powodowało, że, na przykład, osoby niepełnosprawne nie mogły dowolnie korzystać z jej usług. W nowej siedzibie nie ma barier architektonicznych.

Nowa BibliotekaCzytelnicy, na dwóch kondygnacjach, mają teraz do dyspozycji ponad 300 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, pomieszczenia dla dzieci i dorosłych, sanitariaty i meble dostosowane także do potrzeb osób niepełnosprawnych. To prawdopodobnie jedyna książnica w regionie, która została wybudowana od podstaw, a większość środków na ten cel pochodzi z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Do nowej siedziby przeniesiono już cały księgozbiór, który został umieszczony w nowych regałach, szafach i szafkach. Są również nowe stoliki i krzesła, zabawki, sztalugi, systemy ekspozycyjne i gabloty wystawiennicze. Goście w nowym miejscu mają także do dyspozycji scenę oraz fotele do słuchania muzyki, gry na komputerze, oglądania i słuchania telewizji z efektem stereo. Wszystkie pomieszczenia w bibliotece, w tym łazienki, zostały urządzone w nowoczesnym, spójnym stylu. Nietypowe są również posadzki epoksydowe, wykonane z żywicy, które są trwalsze oraz bardziej estetyczne i nowoczesne od tradycyjnych.

Biblioteka jest czynna w poniedziałki, wtorki i czwartki od 9.00 do 17.00, w środy między 8.00 a 18.00, w piątki od 9.00 do 15.00 i w soboty między 9.00 a 14.00.

W środę 17 lutego modliborzycka książnica zaprasza na pierwsze zajęcia feryjne, które będą się kontynuowane w czwartek i piątek od 11.00. Do korzystania ze swojej oferty zapraszają również filie w Stojeszynie Pierwszym, Wierzchowiskach Pierwszych i Wolicy Pierwszej, które oferują, m.in.: zajęcia literackie dla dzieci z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, recytacje wierszy Agnieszki Tyszki, gry planszowe i dostęp do komputerów oraz wiele innych atrakcji. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.gbpmodliborzyce.pl i na profilach filii na Facebook'u.