Teatr Sakralno-Dramatyczny im. św. Jana Pawła II z Janowa Lubelskiego wystąpi w najbliższą niedzielę 22 marca w Modliborzycach. O 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury zaprezentuje przedstawienie pod tytułem "Art".

Tematyka spektaklu opiera się na miłości, wierze i powołaniu - reklamują swój spektakl janowscy artyści. Wstęp wolny, a po widowisku aktorzy będą zbierać dobrowolne datki na rozwój grupy. Niedawno Teatr Sakralno-Dramatyczny obchodził 30. rocznicę powstania. Jego twórcą i dyrektorem jest ksiądz Zygmunt Wnukowski, dla którego główną inspiracją artystyczną jest twórczość Karola Wojtyły. Grupa występuje nie tylko na Lubelszczyźnie, ale w całym kraju.

Jej spektakle oglądają wierni w świątyniach, uczniowie i przedszkolaki, podopieczni domów opieki społecznej, a nawet... żołnierze. Na długiej liście widowisk, przygotowanych przez artystów z Janowa Lubelskiego są m.in.: "Fatima", "Amen Hioba", "Pokutnik", "Tryptyk Janowski", "Laboratorium Miłości", "Imperium", "Dyrektorzy", "Sceny Biblijne", "Godot" czy "Profesor". Wszystkie zostały ciepło przyjęte przez publiczność, dlatego członkowie grupy wierzą, że podobnie będzie po niedzielnym spektaklu w Modliborzycach.