Tradycji stało się zadość. W Modliborzycach odbyły się wspólne obchody Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn, który przypada 10 marca. Z propozycji Gminnego Ośrodka Kultury, który w niedzielę 8 marca zaprosił mieszkańców na okolicznościowy koncert,


skorzystało około 70 pań i panów.Damsko-męska publiczność mogła podziwiać popisy lokalnych artystów. Na scenie modliborskiego ośrodka kultury zaprezentowali się wokaliści, zespół Klubu Seniora, dorosłe i młodzieżowe kabarety i kapela "Sanna" oraz inni wykonawcy związani z GOK-iem i świetlicą środowiskową w Wierzchowiskach Pierwszych.

Ponadto widzowie, którzy na niedzielny koncert zabrali także portfele, mogli się zaopatrzyć w oryginalne prezenty z okazji marcowych świąt - kwiaty z wikliny papierowej, wykonane przez lokalną artystkę Teresę Krasowską.

Gminny Ośrodek Kultury w Modliborzycach jest jedną z nielicznych placówek w regionie, która od wielu lat pamięta zarówno o święcie pań, jak i panów organizując dla nich wspólny koncert. Jego pracownicy zapewniają, że będą kontynuować tę tradycję i już zapraszają na przyszłoroczne obchody.

Galeria zdjęć dostępna na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury.