GUKS Modliborzyce wygrywa rywalizację w Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej we Frampolu o Puchar Burmistrza Frampola. Do rywalizacji zgłosiło się osiem drużyn. Pierwsza faza rozgrywek to mecz każdy z każdym, po której drużyny z miejsc 5-8 zakończyły rywalizację. Natomiast najlepsza czwórka rozpoczęła walkę o podium.

Finał ligi odbył się w sobotę 9 kwietnia 2016 roku w Hali Sportowej Samorządowego Zespołu Szkół. Rywalizacja rozpoczęła się meczem o trzecie miejsce pomiędzy drużynami Niemirow i KS GOK Trzydnik Duży, w którym zwycięstwo wywalczyła ekipa Niemirowa 3:0. Bezpośrednio po tym meczu odbył się mecz finałowy pomiędzy KS Meczbol Sokołówka Frampol i GUKS Modliborzyce. Mobilizacja w naszym zespole była duża, ponieważ przeciwnicy to jedyna drużyna, z którą przegraliśmy mecz w fazie zasadniczej. Wiedzieliśmy, że KS Meczbol Sokołówka Frampol to mocna ekipa, ale nasza drużyna nie pozwoliła wywalczyć gospodarzom nawet jednego seta i wygraliśmy w pięknym stylu 3:0.

Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, najlepsza czwórka puchary, natomiast zdobywcy podium medale. Ku miłemu zaskoczeniu przygotowane zostały wyróżnienia indywidualne w postaci statuetek. Naszej ekipie przypadły dwie takie nagrody, najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został Mateusz Jaskowski, a najlepszym rozgrywającym ligi Piotr Jaskowski. Podsumowania imprezy dokonali dyrektor szkoły SZS Elżbieta Chmiel, a wręczenia nagród Burmistrz Frampola Tadeusz Niedźwiecki. Składamy podziękowania dla Pana Krzysztofa Błaszczaka, który zaprosił nas do udziału w lidze i czuwał nad wysokim poziomem rozgrywek.

Skład GUKS w lidze we Frampolu:

Szymon Bęcała, Zenon Biegas, Marcin Dziura, Mateusz Gałus, Paweł Gierłach, Dariusz Gumienik, Mateusz Jaskowski, Piotr Jaskowski, Mateusz Kutyła, Grzegorz Nieborak, Damian Piotrowski, Paweł Piotrowski, Sebastian Sołtys, Łukasz Wróbel.

Klasyfikacja końcowa:

Lp.

Nazwa drużyny

1.

GUKS Modliborzyce

2.

KS Meczbol Frampol

3.

Niemirow

4.

KS GOK Trzydnik Duży

5.

WKS Opona Radzięcin

6.

Wysoczanka Wysokie

7.

Sokół Zwierzyniec

8.

WKS Kosmos