Gminna Biblioteka Publiczna w Modliborzycach po raz pierwszy włączyła się w ogólnopolską "Noc w bibliotece".

Impreza, która odbyła się w sobotę 4 czerwca, była tak udana, że jej pomysłodawcy już zapowiadają, że będą ją organizować cyklicznie.- Wszystko rozpoczęło się o 16.00, a zakończyło o północy, ale większość uczestników, w tym szczególnie dzieci, niechętnie wracały do domów. Szacowaliśmy, że z naszych propozycji skorzysta około 40 osób, a ostatecznie frekwencja była dwa razy większa. Najmłodsi czytelnicy przekazali nam również sugestie co chcieliby robić w kolejnych edycjach "Nocy w bibliotece", dlatego zbieramy doświadczenia, które będziemy wykorzystywać w następnych latach - zapowiada w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową dyrektor GBP w Modliborzycach Zenobia Trójczak.Dzieci rozpoczęły tegoroczną "Noc w bibliotece" od warsztatów puszczania dużych baniek mydlanych i rysowania kredą postaci z bajek na placu przed placówką. Było też głośne czytanie na ławeczkach literackich, ustawionych przed wejściem do modliborzyckiej książnicy, wyścigi, gry w klasy i wiele innych atrakcji, wykorzystujących nowoczesne wyposażenie placówki. Program spotkania dla najmłodszych okazał się na tyle ciekawy, że druga część imprezy, przeznaczona dla dorosłych, rozpoczęła się nieco później niż przewidywano.

W drugiej części, oprócz głośnego czytania, bibliotekarze przygotowali "Olimpiadę literacką... na wesoło", czyli quizy i kalambury na temat literatury polskiej i zagranicznej, a całe spotkanie zakończył nocny maraton filmowy.

Kolejne atrakcje już w najbliższą sobotę. 11 czerwca modliborzycka książnica organizuje akcję "Objazdowy bibliotekarz", w której udział na razie zadeklarowało ponad 40 osób. Czytelnicy, którzy chcą dołączyć do tej grupy, mogą się zapisywać do środy do południa. Uczestnicy rajdu pojadą dwiema trasami, z których jedna ma około 30 kilometrów, a druga, łatwiejsza jest przeznaczona przede wszystkim dla dzieci i jest trzykrotnie krótsza. Szczegółowe informacje można uzyskać osobiście w siedzibie biblioteki lub telefonicznie pod numerem: 15 87 15 103.