Dzienny Dom "Senior-Wigor" czeka już tylko na wyposażenie. W czwartek 17 grudnia odbył się odbiór techniczny robót remontowo-budowlanych, a pierwsi pensjonariusze wprowadzą się do nowej placówki przed końcem roku.Dom dla seniorów powstał na bazie budynku byłej plebanii.
DSC09716 Resizer 1024Q72Obiekt został docieplony, ma nowe okna i drzwi, podłogi i sufity, a także wszystkie instalacje. Ponadto dach na budynku został wyremontowany a do obiektu prowadzą nowe schody zewnętrzne i podjazd dla niepełnosprawnych. Koszt tej inwestycji to ponad 350 tysięcy złotych, a na wyposażenie zostaną przeznaczone kolejne 54 tysiące. Samorząd ma już wybrane oferty na dostawę i montaż mebli, urządzeń kuchennych, sprzętu rehabilitacyjnego, komputerowego i audiowizualnego oraz innych elementów wyposażenia.
DSC09700 Resizer 1024Q72
- Wszystko będzie sukcesywnie dostarczane w najbliższych dniach, tak by jeszcze w grudniu nowa placówka była gotowa na
 przyjęcie seniorów - zapewnia burmistrz Modliborzyc Witold Kowalik: Będzie to jedna z zaledwie siedmiu takich placówek w regionie, które powstają w ramach rządowego programu "Senior-Wigor". Znaczną część pieniędzy na jej utworzenie gmina otrzyma z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Resztę dołożą samorząd i Caritas Diecezji Sandomierskiej. Jednocześnie trwa nabór chętnych do domu "Senior-Wigor". W nowej placówce starsi mieszkańcy gminy będą mogli aktywnie spędzać wolny czas, korzystać z zajęć ruchowych, a także uzyskać pomoc w wykonywaniu codziennych czynności. Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Modliborzycach lub telefonicznie pod numerem: 15 87 15 108